Naučte se PeopleOps: Pouštíme se s Jirkou do pravidelného obsahu nejen o komunikaci v IT

Víc jak 15 let se věnuji komunikaci. Většinu času jsem strávila v technologických firmách. A i když se česká technologická scéna neustále posouvá, myslím si, že se teprve učí správně mluvit a pracovat s IT talentem. Často přitom opakuje stejné chyby, kterým by se dalo v pohodě předejít. A proto jsme se s Jirkou Vicherkem rozhodli kus svého za ty roky v technologiích nasbíraného know-how nabídnout všem, kdo chtějí proniknout do tajů PeopleOps. Spouštíme stejnojmenný B2B obsah na platformě Forendors. Doufám, že si nás předplatí hlavně CEOs startupů a menších technologických firem, CTOs, HR či marketingoví manažeři, nebo i aktivní team leadi. Zkrátka všichni, kdo mají nábor a rozvoj IT profesionálů v technologických firmách na starost.

PeopleOps máme namyšlený jako rozmanitý obsah. Své know-how sdílíme v rozhovorech s Jirkou nad konkrétním tématem, které podle nás do tématu PeopleOps patří. 

Tohle je naše první povídání. A protože pevně věřím, že na začátku každé konverzace je důležité si vydefinovat základní pojmy, tak naše první povídání je o naší definici PeopleOps. To si můžete poslechnout zdarma a posoudit sami, zda jsme pro vás dobrá cesta, jak se naučit mluvit a pracovat s lidmi v IT tak, aby to dávalo smysl a přinášelo výsledky.

Ale nebudeme u mikrofonů s Jirkou jen my dva. Budeme si do podcastu také brát hosty z české (a možná i slovenské) tech scény. Nabídnou své zkušenosti s konkrétním tématem. Vybíráme ty, kdo podle nás mají unikátní zkušenost, know-how, nebo příběh, který může být inspirací a zdrojem tipů na vlastní rozvoj, nebo na hledání cest k řešení konkrétních problémů či otázek týkající se nejen komunikace, ale i práce s lidmi, nebo sám se sebou.

Ale zároveň nebudeme jen další HR podcast. Budeme nabízet i další kusy našeho know-how. Třeba tipy na akce, které se v daném měsíci konají. Bude to vlastně plná verze toho, co už mi nějakou chvíli potichoučku visí na mém webu. Všimli jste si sekce doporučuju? Tak něco podobného můžete čekat. Jen bez omezení a během měsíce aktualizované tak, jak obzvlášť meetupy přibývají. A možná k tomu všemu ještě přidáme i nějaké tématické check listy či jiné naše interní materiály.

No a protože je našim domovem česká technologická scéna, budeme každý měsíc představovat jednu komunitu. Našim cílem je ulehčit cestu, komukoliv, kdo je na české tech scéně nový, nebo jen řeší nějakou novou otázku a potřebuje si zmapovat trh a jeho možnosti.

Věříme, že naše know-how má vyšší cenu, než za kterou lze měsíční předplatné na Forendors.cz pořídit. Oba s Jirkou máme tu čest pracovat pro nejlepší firmy na trhu, takové, které chápou, že je to všechno o lidech. I přesto, že tech scéna v Česku v posledních letech dospěla, stále se často potkáváme s nepochopením základních principů komunikace, s těmi samými chybami a zbytečným plýtváním času nebo peněz. PeopleOps jsou pro nás způsob, jak zlepšit komunikaci na české tech scéně. Když pomůže nenarážet hlavou do zdi alespoň pár lidem (třeba začínajícím tech community manažerům, nebo proaktivním team leadům), budu super spokojená. 

Protože na konci dne platí to staré otřepané #všechnojetoolidech!

 

P.S. Když jsme u toho vysvětlování pojmů, tak by bylo fajn poznamenat, že název “PeopleOps" odkazuje na stejnojmenný nový přístup k řízení HR, který klade důraz na strategii a analytiku, s cílem zlepšit výkonnost organizace skrze lepší zkušenosti zaměstnanců a obzvlášť interního talentu. V tuto chvíli se používá zejména v IT a startupovém prostředí, odkud pochází i DevOps přístup. A i pro tuto úzkou návaznost na technologické prostředí jsme s Jirkou vybrali právě tenhle název. 
To, že měl Jirka koupenou tuhle doménu bylo druhotné a čistě náhodné :) Takže náš obsah najdete nejen na monetizační platformě Forendors, ale i na PeopleOps.cz (informačním webu, na kterém taky budete moct najít vše, co bude veřejně dostupné :) )

P.S.2.Chcete si přečíst celou tiskovou zprávu k launchi? Super. Díky blogu Dana Dočekala můžete.

 

Doufám, že vám PeopleOps budou k užitku!

Přečíst si víc o #PeopleOps tady na blogu